Who am I?

Posted on

Otázka, kterou si jistě pokládá v určité chvíli života každý z nás.

Patřím mezi ty filozoficky zaměřené, hloubající a po smyslu života prahnoucí jedince. Jistě právě proto jsem vystudovala Filozofickou fakultu (Slovinský jazyk a literaturu) a Fakultu sociálních studií (Psychologii a Sociologii), obojí na Masarykově univerzitě. Abych lépe a „in natura“ poznávala lidi, učila jsem se jazyky (německý, anglický, francouzský, slovinský, turecký) a vycestovávala na kratší či delší poznávací poutě. V Turecku jsem na tři roky zakotvila a coby native-like lektorka angličtiny jsem se snažila porozumět muslimskému světu. Jsou to roky, které zůstávají velmi intenzivně se mnou a řadím je mezi jedno z nejšťastnějších období svého života. Kdo jednou vířil s derviši, popíjel čaj se súfí a poslouchal při tom poezii Rúmího,  pochopí. V Turecku jsem se také poprvé seznámila s kundalini jógou, jíž jsem od první chvíle propadla. Duše cestovatele mě pak zavedla do Nového Mexika, kde jsem se kundalini jógou zabývala ještě hlouběji a intenzivněji. Nové Mexiko je silná země, kde stačí 4h spánku a člověk je plný energie a chuti žít. Odsud mé kroky vedly rovnou do Ostravy, do níž jsem se naplavila původem z Karlových Varů. Absolvovala jsem Trénink učitelů kundalini jógy podle Yogi Bhajana a našla si práci coby HR manažerka a interní lektor. Díky výbornému výcviku v Erudio Patria jsem se stala lektorem a u Kristiny Klimszové jsem prošla výcvikem Praktik a posléze i Mistr Neurolingvistického programování (NLP).

Od roku 2015 se při mateřské a nyní rodičovské dovolené věnuji lekcím kundalini jógy a koučování klientů. Na jaře 2018 jsem si prohloubila znalosti v intenzivním kurzu Jóga pro zdravá záda se skvělou Anetou Královou-Sládkovou a teď pronikám do ajurvédy ve Škole ajurvédy s Ajayem Bobade v Hradci Králové.

Mám spoustu papírů (jak by řekl Jarda Dušek, můj „inspirátor“ již 20 let), ale důležitější než ty papíry, certifikáty, diplomy a průkazy je, jak vše využívám teď a tady, v této chvíli a v tomto prostoru. A to ať už posoudí každý sám za sebe…

Who am I? Žena, zrozená ve znamení střelce, v roce 1984, manželka, maminka, přítelkyně, průvodce nebo také  „Přítelkyně-To-Be“ či „Průvodce-To-Be“ právě pro Vás.

IMG_4482

 

 

IMG_4480

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *